celebrity

Dina Averina - nová hvězda ruského rytmického gymnastického týmu

Obsah:

Averina Dina Alekseevna, spolu se svou sestrou Arinou, jsou novými hvězdami ruského rytmického gymnastického týmu. Dívka se narodila v srpnu 1998. Je mistrem sportu mezinárodní třídy.

Dinaina rodina a dětství

Dina Averina pochází z regionu Nižnij Novgorod. Otec dívky je fotbalista Alexej Averin. Gymnastika se v minulosti věnovala i matce atletky Oksaně Averině. Dina a Arina mají také sestru Polinu, která byla členem ruského rytmického gymnastického týmu. Prvním trenérem Ariny a Diny Averinové byla Irina Belová. Podle mentora jsou od dětství obě dívky náročné na sebe a velmi pracovitě.

Až do věku 12 let měly obě sestry problémy s růstem. To donutilo školitele poslat žáky na kompletní vyšetření, včetně analýzy kostí a phalang prstů. Nebyly zjištěny žádné patologie, ale lékaři doporučili upravit stravu a také doporučili změnit zátěž. Brzy se dívky dokázaly vyrovnat s vrstevníky na výšku.

Zahájení kariéry

Dina Averina zahájila svou profesionální sportovní kariéru ve věku 13 let. Tehdy začala trénovat na základě ruského týmu v Novogorsku. Dívka byla zaznamenána v soutěži „Mladá gymnastka“ a trenér Vera Shatalina sestry pozvala na své místo. V roce 2014 se Dina stala vítězem Moskevského mistrovství v rytmické gymnastice. V následujících soutěžích, které se konaly v Izraeli v roce 2014, se dívka stala druhou a její sestra Arina získala první místo.

Na mistrovství světa v Lisabonu vyhraje Dina Averina se dvěma bronzovými medailemi všude kolem a v místnosti se stuhou. Kromě toho získala stříbrnou medaili v soutěžích s palcátem. Ve stejném roce, na ruských mistrovstvích, dostává gymnastka bronz za vystoupení se stuhou a stříbro za číslo s obručkou. Dále bylo mnoho bronzových, stříbrných a zlatých medailí na různých klubových a mezinárodních soutěžích.