celebrity

Legendy světové atletiky: Kenenis Bekele

Obsah:

Pokud je box pro amerického muže s tmavou pletí dobrá šance, je track and field etiopským chlapem. Jedním z nejjasnějších příkladů tohoto prohlášení je příběh Kenenise Bekeleho, afrického běžce, který navždy napsal své jméno v análech světových sportů.

Z článku se čtenář dozví, jak hvězda mladého etiopského stylu vstoupila na atletiku Olympus. Článek se zaměřuje na přístup k tréninku Kenenisy Bekele, jeho fyziologická data a charakteristiku běžecké techniky. Nabízejí se také zajímavé informace o osobním životě sportovce, jeho zálibách a výhledech na život.

Cesta ke slávě

Velký africký běžec se narodil 13. srpna 1982 v etiopském městě Bakoji. Ve stejném městě se narodily sestry Dibaba - také v budoucnu slavné africké běžce na dlouhé vzdálenosti. Kenenisa byla ve své rodině druhým šestiletým dítětem, což je podle afrických standardů považováno za docela normální. Mimochodem, Kenenisa's sourozenec Tariku také trénuje v etiopském týmu a dokonce vyhrál zlatou medaili na mistrovství světa v závodě 3000 metrů.

Rodina Bekele se zabývala zemědělstvím. Chov hospodářských zvířat a pěstování plodin dovolil chlapci trávit spoustu času venku.

Podle Kenenisy se jeho seznámení s během začalo docela brzy, od školy. Abychom věděli, budoucí hvězda světových sportů po dobu 10 let musela každý den projít 10 kilometrů jednou cestou. Ve skutečnosti se ukázalo, že běh napříč školou byl mnohem příjemnější a užitečnější. Nejdříve chlapec uběhl tuto vzdálenost za hodinu, ale potom vyrostl a jeho výsledek zdvojnásobil. Takže první kroky byly učiněny směrem k jasné budoucnosti. Zde se ukazuje, jaké je tajemství sportovního tréninku pro běžce tohoto měřítka.

Ve vzdělávací instituci se budoucí skvělý styl několikrát odlišil a vyhrával školní kříže. V roce 1999 byl mladý muž zaznamenán a poslán na obranu cti školy pro provinční mistrovství. Kenenis se s jistotou dostal na první místo. Toto vítězství dalo sportovci lístek nejen na národní mistrovství, ale i na velký sport.

Jednou z idolů pro mladého muže byla Haile Gibreselassie, legenda běhu stylerů. To však nezabránilo Kenenis Beckel v prolomení mnoha záznamů slavného běžce.

Úspěch ve sportu

Na národní mistrovství byl Bekele na 6. linii, což byl samozřejmě považován za úspěch, vzhledem k obrovské konkurenci v národním týmu. Profesionální běžící trenéři upozornili na rostoucí hvězdu atletiky. Běžec byl pozván ke hře pro profesionální sportovní klub Mugher Cement.

V 19 letech mladý muž předvedl svůj potenciál získáním stříbrné medaile juniorského mistrovství světa v 5000 metrech.

Od roku 2002 začíná v kariéře sportu Kenenisa Bekele ostrý start.

Mezi nejvýznamnější ceny sportovců patří zlato v první desítce a stříbro v prvních pěti na olympijských hrách v Aténách, zlaté medaile v podobných disciplínách v Pekingu 2008.

Sportovec je čtyřnásobným mistrem světa v závodě 10 km a mistrem světa v roce 2009 v závodě „pěti“. Kromě toho je Bekele znám jako jeden z nejpoužívanějších běžkařů. Styer získal vítězství na světových šampionátech v cross-country více než 15krát!

Bekele navzdory 35letému mezníku zůstává ve formě a vykazuje dobré výsledky. Jak je tomu často u sportovců, s věkem se začal zkoušet v běhu na delší vzdálenosti. Například v roce 2016 vyhrál sportovec berlínský maratón a vydal osobní rekord - 2 hodiny 3 minuty a 4 sekundy. Ukazuje se, že běžec překonal 42 kilometrů 125 metrů rychlostí přes 20 kilometrů za hodinu!

Při běhu na 25 kilometrů Kenenis Bekele vytvořil osobní rekord v prosinci 2017, když uběhl vzdálenost za 1 hodinu, 13 minut a 43 sekund.

Sportovec je stále vlastníkem světových rekordů v běhu 5 a 10 kilometrů.

Charakteristické vlastnosti a vlastnosti sportovce

Jednou z hlavních charakteristik styleru je malá výška a hmotnost. Kenenis Bekele váží 56 kilogramů s nárůstem o 165 centimetrů. Mnoho legend o dálkovém běhu na světě má podobné ukazatele. Například Mo Farah váží 58 kilogramů se zvýšením o 165 centimetrů. Haile Gibresilassie byla v nejlepších letech lepší než Beckele jen o 2 kilogramy. Hmotnost Kenenisa Bekele mu umožňuje dlouhodobě utéct „z prstu“, což znamená obrovské skoky. Podobná technika běhu je charakteristická pro mnoho etiopských sportovců.

Zvláštní pozornost se věnuje výcviku Kenenis Bekele, který se věnuje dokončení akcelerací. Posledních 400 metrů „desítek“ je tento sportovec schopen běžet rychleji než 54 sekund, což je vynikající styl pro stylera.