celebrity

Milana Dadasheva: wrestling ve volném stylu jako životní styl

Obsah:

Článek vypráví o zajímavé osobě ve světě sportu. Sport, který si vybral Dadashev z Milána, je zápas ve volném stylu. Národností je Dagestan, ale dívka žije na území Ruské federace. V roce 2016 je šampiónkou Ruska ve freestyle wrestlingu. Přes tento mladý věk je dívka mezinárodní MC. Cítí se nejpohodlněji v kategorii do 48 kg.

Dadasheva Milan (freestyle wrestling): životopis

Dadasheva Milan Kamilkhanovna se narodil 20. února 1995 v Dagestanské republice ve městě Izberbash. Existují další informace o místě narození, ale nejsou potvrzeny. Později se rodina přestěhovala do Makhachkaly, kde začala dívčí sportovní kariéra.

Od dětství měla Milán bojová umění, a tak začala svou sportovní kariéru ve škole se třídami v judo sekci. Když bylo Dadashevovi 15 let, v roce 2010 dostala pozvání na mistrovství města v zápase. Po vítězství v turnaji si dívka uvědomila, že boj je k ní blíž a rozhodla se změnit zápasové punčocháče. Takže v tomto sportu byla rozsvícena nová hvězda - Milan Dadashev. Freestyle wrestling se pro ni stal arénou, kde měla více než jednou na stoupání na pódium.

Volba ve prospěch boje

Dívka byla vyškolena pod vedením legendárního ruského trenéra Kasuma Nasrudinova v Makhachkalově dětské a mládežnické sportovní škole. Poté, co se přestěhoval do sportu pro dospělé, začal Milan trénovat se Světlanou Grachevou. Tento trenér pomohl odhalit talent mladého sportovce.

Milana Dadasheva (freestyle wrestling není jediná věc, kterou dívka v životě dělá) ve věku 21 let dokázala získat dvě vyšší vzdělání: v oblasti národního hospodářství a tělesné výchovy.

Kariéra Milana Dadashevy

Profesionální kariéra mladého sportovce začala v roce 2012 a první úspěchy nebyly příliš dlouhé. Již v únoru se Milan stal druhým na prestižním turnaji Klippan Lady Open. Duben toho roku se stal neuvěřitelně úspěšným. Nejprve Dadasheva vyhrála bronz na turnaji v Orenburgu a poté vyhrála juniorské mistrovství Ruska. A jako výsledek - výzva pro tým mládeže v zemi.

Koncem května získal Milan zlatou medaili na juniorském šampionátu, který se konal v tureckém městě Ankara. Na začátku léta se sportovec stal třetím na Mistrovství Evropy mládeže v Záhřebu. Na další úspěch jsme museli čekat do roku 2013, kdy se v květnu Milan Dadashev (freestyle wrestling v kategorii do 48 kg) stal prvním na každoročním mládežnickém turnaji s názvem Sirakov a Iliev, který se konal v bulharském městě Varna.

A před měsícem se stala mistrem Ruska na turnaji v Permu. Také v květnu 2013 čekal Dadashev na další úspěch - bronz na soutěži v německém městě Dormagen (ve finálovém útěku v Miláně porazil kolegu v ruském národním týmu - Ekaterina Polishchuk).

V červenci 2013 však Milan selhal na Mistrovství Evropy mládeže, které se konalo ve Skopje v Makedonii. Sportovec obsadil sedmé místo a boj zastavil již ve druhém kole poté, co prohrál s německou Kateřinou Henke. Rok 2013 pro sportovce skončil strašným zraněním - prasknutím zkřížených vazů, které naznačovalo poměrně dlouhou linii zotavení. Rehabilitační proces trval asi dva a půl měsíce, poté se sportovec zúčastnil turnaje v Minsku, ale nezískal ceny. Milan získal další ocenění na juniorském mistrovství světa, kde se umístil na třetím místě a prohrál pouze s japonským atletem Yuem Miaharou.

Úspěch a ocenění

Rok 2015 lze bezpečně přidat k aktivitě talentovaného sportovce. Začátkem léta se v Istanbulu Junior Continental Championship stal Milan vítězem ve své váhové kategorii. V srpnu, na mistrovství světa juniorů, které se konalo v brazilském městě Salvador, získal Dadasheva opět bronz.

Rok 2016 pro mladého sportovce začal posledním třetím místem na mistrovství dospělých v Paříži. Brzy na jaře, na Mistrovství Evropy sportovců mladších 23 let, obsadil Milan třetí místo, kde v dramatické bitvě o bronz získala převahu nad evropským šampionem juniorů Violetta Chirik.

Na začátku léta na ruském mistrovství Ruska Milan Dadashev, pro kterého se v životě stala priorita freestyle wrestling, nenechal soupeřům šanci. Všichni čtyři slavní protivníci byli na lopatkách - to se nedalo nazvat senzací, ale mnoho trenérů a odborníků bylo překvapeno tím, co viděli.

Poté se ukázalo, že Milan je hlavním uchazečem o cestu na olympijské hry v Brazílii, která zastupuje ruský tým zápasníků v hmotnostní kategorii do 48 kg. Dadasheva byl oficiálně zařazen do žádosti ruského olympijského týmu v červenci 2016. Podle samotné atletky to byl její dětský sen a je velmi ráda, že dosáhla svého cíle.

Výsledky olympijských her 2016: Milan Dadashev (freestyle wrestling)

Rio de Janeiro, prestižní olympijský turnaj - zdálo se, že bylo splněno vše, co atletka ve svém životě chtěla. Zbývalo jen získat medaili za ruský tým, ale bohužel se to nedalo udělat. Samozřejmě to všechno začalo báječně - v kvalifikaci vyhrál Dadasheva korejského atleta Kim Joona. Ale již ve finále 1/8 ji porazila Yelitsa Yanková, která zastupovala bulharský tým.