celebrity

Nejvýraznější jezdec rallye Sebastian Loeb

Obsah:

Anonim

Sebastian Loeb - nejslavnější francouzský vítěz rally, který se stal devítinásobným mistrem světa a majitelem velkého počtu bodů a ocenění za WRC. V této publikaci vám řekneme více o tomto vůdci, „králi silnic“.

Image

Stručné informace ze života jezdce

Tento okouzlující rallyster se narodil na konci února 1974 v Agnu v Alsasku (Francie). Od dětství měl rád gymnastiku, mechaniku a elektroniku. Později se jeho koníček stal profesionální činností: Loeb se stal kvalifikovaným elektrotechnikem. Později začal přitahovat krásné sportovní vozy a závody, které ho později vedly k rally.

Trénink a první kroky v kariéře řidiče rally

Jak se ukázalo později, Sebastian Loeb se rozhodl posílit svou vášeň pro automobilové závody se znalostí. K tomu ho jeho rodiče poslali ke studiu na profesionální rallyovou školu Citroen, kterou promoval s vyznamenáním. Tento krok byl pro budoucího šampiona velmi důležitý.

Další etapou bylo první představení mladého muže v roce 1998 na mezinárodní scéně. V souladu s tradicí se Sebastian rozhodl vybrat Citroën Saxo jako první vůz.

Image

Zároveň byl jeho mentorem již známý řidič závodních aut a navigátor rally - Guy „Grizzly“ Freklen. K překvapení samotného mladého muže jeho první závod vykázal vynikající výsledky, což mu umožnilo postupovat dále po žebříčku kariéry. A tak začala jeho činnost ve sportu Sebastian Loeb. Ačkoli biografie neodhaluje podrobnosti o dětství a mládí sportovce, podrobně popisuje začátek a současný stav v kariéře.

Závody a související úspěchy

Na začátku roku 1999 byl Sebastian znovu pozván na výroční shromáždění, kde se zúčastnil tří etap WRC. Tentokrát byl slibný sportovec blíž než kdy dříve k vítězství a celosvětovému uznání. A přesně o tři roky později se mu nakonec podařilo vyhrát první mistrovství světa v rally mezi juniory. Od té chvíle vážně začali mluvit o závodech v rally jako o budoucím šampionovi.

V rally 2002 se Sebastian Loeb (jeho fotka je vidět níže) rozhodl připravit se na 100%. Za tímto účelem hodně trénoval a také vyvinul svou vlastní cestovní strategii. Výsledkem bylo, že jeho úsilí nebylo marné, protože se mu podařilo obsadit druhé místo na prvním závodě v Monte Carlu. Na konci sezóny se sportovec stal desátou v celkovém hodnocení.

Image

První ztráta a pocit konkurence

V roce 2003 čelil Sebastian jednomu z nejvážnějších soupeřů - norskému jezdci automobilů Peteru Solbergovi, kterého však v poslední fázi druhé sezóny prohrál. Přes porážku se jezdci podařilo stát se prvním v australské rally, která se rozsvítila v Německu, Monte Carlu, San Remu a na trasách Kypru, Katalánska a Velké Británie.

Roční období od roku 2004 do roku 2006

Rok 2004 byl pro Sebastiana rozhodujícím a vítězným rokem. Během příštího ročního shromáždění se mu podařilo stát se mistrem světa. Přesně o rok později zvítězil Sebastian Loeb a získal titul mistra další světovou cenou. Naopak, rok 2006 nebyl pro toho chlapa úspěšný, ale přinesl nová ocenění.

V nové sezoně tak sportovec získal druh ocenění spojeného s jeho osobním záznamem. Faktem je, že během své účasti na mistrovství světa se nikdy nezúčastnil nižšího než druhého. Například během rally ve Švédsku a Monte Carlu se mladý jezdec nemohl obejít kolem Finna Markuse Gronholma a získal čestné druhé místo. Díky účasti v jiné sérii šampionátu se z něj však stal vůdce.

Pak následovala shromáždění v Akropoli a ve Finsku a opět na druhém místě, vítězství na trati v Německu, bezpodmínečné vítězství v Japonsku a na Kypru. Možná by takové „houpání“ pokračovalo déle, kdyby nebyl zraněn Sebastian Loeb.

K tomuto incidentu došlo v Alpách, kde mistr šel na jízdu na horském kole. Kvůli nedbalosti upadl neúspěšně a zlomil ruku. Výsledkem bylo, že čtyři závěrečné fáze Světového poháru proběhly bez něj.

Image

Roční období od roku 2007 do roku 2010

Na další tři roky v řadě, počínaje rokem 2007, se Loeb opět stal mistrem světa v rally. V roce 2009 mu navíc bylo vítězství věnováno s velkým úsilím, protože jeho protivníkem se stal nepokojný Finn Mikko Hirvonen. Je zajímavé, že všechno bylo rozhodnuto výpočtem bodů. Podle panelu rozhodčích byl Sebastian jen o jeden bod před svým soupeřem.

V roce 2010 zvítězil Sebastian Loeb na WRS Rally nepopiratelným vítězstvím a stal se šampionem v předstihu. Podle něj mu pozitivní výsledky aury jeho rodného Agna, stejně jako podpora příbuzných a přátel, pomohly dosáhnout takových výsledků.

Image

První zvěsti o ukončení kariéry

Přes množství vítězství ve sportu začal Sebastian vážněji uvažovat o ukončení své kariéry. Poprvé o tom hovořil v září 2010. V té době si fanoušci a fanoušci sportovce vzali to, co bylo řečeno, jako druh vtipu. Rallyist však svůj záměr potvrdil na začátku roku 2011. O něco později bude schopen realizovat svůj plán a vážně se zapojit do zařízení rodinného života.

Ihned po zvěsti, že Sebastian Loeb opouští rally, se zástupci Citroenu „rozhýbali“. Podle nich zatím není možné opustit sportovce, protože jejich smlouva s ním byla nedávno obnovena. Sám Sebastian o něco později bude znovu mluvit o odchodu, ale o tom budeme mluvit níže.

Tento neúspěšný rok 2011

Příští rok 2011 začal pro sportovce zcela neúspěšně. V první etapě příštího mistrovství světa nebyl schopen obsadit první místo. Naopak, nečekaně pro sebe a ostatní, sklouzl na šesté místo. Sebastian však časem získal sílu, ale přesto skončil, ale už druhý. Podle něj mu trestné minuty bránily v tom, aby zaujal první místo, které se dostal z vlastní hlouposti a téměř v cíli.

Během dalších závodů Loeb získal výlučně ceny. V individuální soutěži dokonce dokázal získat 171 bodů. Během rally, která začala v srpnu téhož roku, však Sebastianův tým nejprve obsadil druhé místo.

Image

Příčinou ztráty byla porucha kola, která opět vznikla těsně před vítězstvím. Zajímavé je, že v předposlední fázi řidičský tým čekal na příjemné překvapení v podobě odměny za další rekord. Jak se ukázalo, posádka Loebu poprvé v historii WRC obsadila první místo v počtu rychlostních zkoušek, které vyhrál. "A museli jít až na 803, " říká Sebastian.

Zpráva o částečném odhlášení

Rok 2012 byl pro Loeb úspěšnějším rokem, protože začalo dalším vítězstvím na závodní dráze v Monte Carlu. Ve stejném období se řidič závodu rozhodl konečně tečkovat všechny „andy“ týkající se jeho odjezdu. O svém rozhodnutí informoval novináře na velké tiskové konferenci konané bezprostředně po mezinárodní autosalonu v Paříži.

Zpráva se týkala částečného pozastavení jejích činností. Také oznámil, že se chce i nadále účastnit soutěží, ale výhradně v jednotlivých závodech (a to je asi 2-3 etapy).

Kromě toho hlavní pilot a navigátor Citroenu hovořil o jeho další účasti v závodních seriálech World Touring Car Championship. Sdílel podrobnosti o novém herním simulátoru vytvořeném speciálně pro fanoušky auto závodů a kreativity sportovce. V tomto případě hovořil o „Sebastian Loeb Rally Evo“ (Sebastian Loeb Rally Evo), kterou vyvinula italská společnost Miltstone.