celebrity

Zástupce Arthura Borisoviče Taymazova - životopisy, aktivity a zajímavá fakta

Obsah:

Anonim

Arthur Borisovich Taymazov - slavný sportovec a politik. Freestyle zápasník. Hrál za národní tým Uzbekistánu. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších představitelů tohoto sportu. Třikrát se stal olympijským šampionem, opakovaně vyhrál na mistrovství světa, asijské mistrovství. To je považováno za nejvíce titulovaný atlet Uzbekistánu v historii. V současné době je zástupcem Státní dumy Ruské federace.

Životopis sportovce

Image

Arthur Borisovich Taymazov se narodil v Severním Osetsku v roce 1979. Narodil se v malé vesnici zvané Nogir. Ve skutečnosti je to předměstí Vladikavkazu.

Spolu se svými bratry se začal zajímat o freestyle wrestling a vzpírání jako dítě. Jeho prvním mentorem byl mistr sportu ve freestyle wrestlingu Hassan Apev, vyznamenaný trenér RSFSR.

Když Arthur Borisovich Taymazov začal vykazovat opravdu dobré výsledky, měl osobního trenéra. Stal se poctěným trenérem SSSR Kazbekem Dedegkaevem, který vychoval mnoho slavných zápasníků. Třikrát byl uznán jako nejlepší trenér na světě.

Na rozdíl od Arthura šel jeho starší bratr Timur na vzpírání. A v tomto sportu také dosáhl vynikajících výsledků. V roce 1996 vyhrál olympijské hry jako součást ukrajinského národního týmu. Také dvakrát se stal nejlepším na mistrovství světa.

Sportovní kariéra

Image

Arthur Borisovich Taymazov dosáhl svého prvního úspěchu v roce 1998. Stal se prvním na Světových hrách pro mládež. Pravidelně se účastnil turnajů pro mládež a dospělé ve volném stylu. Na soutěži si všichni kolem něj všimli jeho výrazného pokroku, jak sebevědomě se pohyboval k cíli - olympijským hrám.

V roce 2000 odešel do Sydney jako součást národního týmu Uzbekistánu. Taymazov Arthur Borisovich, jehož biografie je v tomto článku, provedl v hmotnostní kategorii do 130 kilogramů. 21letý Taimazov, který se skvěle pohyboval v turnajové vzdálenosti, dosáhl posledního zápasu. Tam byl jeho krajan David Musulbes proti němu. Zkušenější muslimové se ukázali být silnější.

V aktivu se tedy Taymazova objevila první stříbrná medaile olympijských her.

Olympijské hry v Aténách

Image

Po neúspěchu v rozhodném zápase vyhrál Taymazov několik důležitých vítězství na kontinentálních a světových turnajích. Například v roce 2001 se opět stal druhým na světovém šampionátu v bulharské Sofii. Ve finále byl Musulbes opět silnější.

Ale o rok později se na asijských hrách v jihokorejském Pusanu nenašel Taimazov. V roce 2003 poprvé ve své kariéře získal zlatou medaili na Mistrovství světa v New Yorku. Ve finále porazil Američana Kerryho McCoye. Na tomto šampionátu vyhrál národní tým Uzbekistánu dvě zlaté medaile, což mu umožnilo získat čestné čtvrté místo.

S tímto zavazadlem se atlet v roce 2004 zúčastnil olympijských her v Aténách. Zastupoval národní tým Uzbekistánu ve váhové kategorii do 120 kilogramů. Jako předtím jsem se dostal do posledního boje. Tentokrát byl jeho soupeřem íránský Alirez Rezai. Taymazov Arthur, jehož biografie je v tomto článku, vyhrál a stal se olympijským šampionem. Uzbečtí zápasníci mohou vzít tuto olympiádu do žebříčku. Kromě Taymazova přineslo do týmu zlato také řecko-římský zápasník Alexander Dokturishvili a další freestylový zápasník - Magomed Ibragimov, obdržel stříbrnou medaili. Výsledkem je, že Uzbekistán obsadil třetí místo v týmové akci.

Druhé olympijské zlato

Image

V rámci přípravy na další hlavní začátek čtyřletého období se Taymazov opět stal mistrem světa a vítězem asijských her. Hrdina našeho článku tradičně šel do finále, kde se setkal s ruským Bakhtiyarem Akhmedovem. Taymazov se stal dvojnásobným olympijským šampionem.

Ale v tuto chvíli je sportovec zbaven tohoto ocenění. V roce 2017 se Mezinárodní olympijský výbor rozhodl vyloučit z těchto soutěží bojovníka kvůli objevu zakázaných drog v krvi - Stanozolol a Turinabol.

Po olympijských hrách v Pekingu minul příští sezónu sportovec. Nahromadil velké množství vážných zranění, celý rok věnoval procedurám vymáhání. Na koberec Taimazov se vrátil až v roce 2010. Je pravda, že nemohl vyhrát další zlato z mistrovství světa. V závěrečné bitvě prohrál s ruským atletem Bilalem Makhovem.

Olympijské hry v Londýně

V roce 2012 dorazil Taymazov na olympijské hry v Londýně s hodností jednoho z vůdců turnaje.

V posledním boji se setkal s gruzínským bojovníkem Davidem Modzmanashvili. Taymazov vyhrál a opět se stal olympijským šampionem. Vstoupil do historie soutěže jako zápasník freestyle, který získal tři olympijské zlaté medaile. Před ním hledali takový výsledek jen sovětský atlet Alexander Medved a ruský Buvaysar Saitiev.

Politická přítomnost

Image

Po ukončení své profesionální sportovní kariéry se Taymazov vydal do politiky. A stal se zástupcem Státní dumy Ruské federace. Přestože na soutěžích hrál za národní tým Uzbekistánu, měl Arthur Borisovič Taymazov ruské i uzbecké občanství. Musel jsem se toho posledního zbavit.

Zúčastnil se intra-stranických primárních představitelů "Sjednoceného Ruska" a v Severní Osetii obdržel více než 46 a půl tisíce hlasů. Stal se tak vůdcem závodu se Zurabem Makievem. V červnu byla jeho kandidatura schválena pro volby do federálního parlamentu v severoosetském okresu s jedním členem.

Poté, co vyhrál, stal se zástupcem Taymazova Arthura Borisoviče.