celebrity

Poslanci - olympijští vítězové: bývalí sportovci, kteří vstoupili do politiky

Obsah:

Po skončení aktivní kariéry se profesionální sportovci mohou stát trenéry, předávat své neocenitelné zkušenosti začínajícím sportovcům, podnikat nebo si vybrat politiku, přeměňovat svou publicitu a lásku lidí na místo u moci. V tomto článku najdete seznam nejoblíbenějších sportovců, kteří si vybrali třetí možnost a začali politickou kariéru.

Alina Kabaeva

Kabaeva je jednou z hlavních hvězd v historii rytmické gymnastiky. Na jejím účtu bylo obrovské množství cen, včetně zlatých a bronzových medailí olympijských her, pěti titulů mistrů Evropy a šesti vítězství na mistrovství světa. I při aktivních výkonech na soutěžích se sportovec připojil ke straně United Russia a více než deset let byla zástupkyní Státní dumy.

Vladislav Tretyak

Legendární hokejový brankář. Tretyak hrál více než patnáct let pro tým CSKA a tým SSSR. Nejslavnější brankář díky sérii her s kanadským týmem. Držitel mnoha záznamů a titulů. Od roku 2003 se stal Tretyak členem strany Sjednocené Rusko a o tři roky později vedl národní federaci ledního hokeje.

Irina Rodnina

Bruslař je trojnásobný olympijský vítěz a desetkrát vyhrál mistrovství světa. Rodnina politická kariéra nebyla zpočátku tak působivá, první dva pokusy bývalé sportovkyně o zvolení do Státní dumy se ukázaly jako neúspěch, ale od roku 2007 se přesto stala zástupkyní ze Spojeného Ruska. Irina také slouží v prezidentské radě, která se zabývá problémy tělesné výchovy a sportu v zemi.

„Vždy pracoval“: Andrei Konchalovsky hovořil o svém dědečkovi

Jak jsem přesvědčil svou ženu, aby se rozvedla: Já sám jsem nečekal, že rozvod bude fungovat

1 000 turistů zablokováno v luxusním hotelu v Tenerife kvůli koronavírusu

Marat Safin

Jeden z nejlepších tenistů na světě, vítěz mezinárodních turnajů a člen Tennis Hall of Fame. Po skončení své mimořádně úspěšné kariéry se Safin rozhodl vyzkoušet si ruku v politice a v roce 2011 se stal zástupcem strany Sjednocené Rusko, ale o šest let později odešel z funkce.

Svetlana Zhurová

V rychlobruslení Světlana poslouchala olympijské hry a mistrovství světa. Po ukončení své kariéry získala Žurová hodnost podplukovníka vnitřní služby Ruské federace a mandát zástupce poslance ze strany Sjednoceného Ruska. V roce 2014 byl bývalý sportovec zvolen do Státní dumy.

Anton Sikharulidze

Známý bruslař, dvojnásobný mistr Evropy a světa, stejně jako vítěz olympijské zlaté medaile. Po své kariéře se Anton rozhodl jít do politiky a od roku 2008 do roku 2012 byl vedoucím Státního výboru pro sport a tělesnou výchovu.

"Co dělá marafet" - 10 slavných současných zpěváků před a po líčení

Háčkovaný pletený stroj se při čtení Andersenových příběhů naučil mluvit nitě.

Děti nechtějí poslouchat? Všechno je řešitelné: měníme své vlastní zvyky

Tatyana Lebedeva

Lebedeva je skutečná legenda v dlouhém skoku. Získala zlaté medaile na olympijských hrách, mistrovství Ruska a Evropy a několik světových rekordů. Po své kariéře Tatyana působila jako viceprezidentka atletické federace.