celebrity

Ruský hráč Taekwondo Denisenko Alexey Alekseevich: životopis, úspěchy a zajímavá fakta

Obsah:

Denisenko Alexey - slavný domácí sportovec, hráč taekwondo. Dvakrát se stal medailérem na letních olympijských hrách. Šampion Ruska, mnohonásobný účastník a vítěz cen mistrovství Evropy a světa. Účastník prvních evropských her v Baku, kde získal bronzovou medaili. Je držitelem titulu Čestného mistra sportu Ruska.

Životopis sportovce

Denisenko Alex se narodil v malém městečku Bataisk, které se nachází v Rostovsku. Stalo se to v roce 1993.

Denisenko Alexey v sekci taekwondo přinesl jeho otec, když mu bylo pouhých 8 let. Právě šel do školy. Tam se hrdina našeho článku setkal se svým prvním trenérem, který se jmenoval Alexander Shin.

Otec budoucího šampiona dal tomuto synovi tento sport, protože chtěl, aby vypadal jako modly jeho mládí - Jackie Chan a Jean-Claude Van Damme.

Otec začal Denisenko Aleksey připravovat se na sportovní kariéru od prvních let svého života. Byli zapojeni do kalení těla. Nakonec byl Alex zpočátku velmi bolestivé a slabé dítě.

Zpočátku Alexei neochotně šel do sekce, ale postupně se zapojil. Začal napodobovat modly svého otce as obnovenou silou začal praktikovat taekwondo.

Můj otec říká, že Alexey opakovaně chtěl skončit se sportem, ale nakonec tento nápad opustil. I přes skutečnost, že musel projít celým Donem na lodi, aby trénoval. K těmto problémům došlo při výstavbě Vorošilovského mostu v Rostově. Kvůli opravám veřejná doprava nešla na pravý břeh Donu, na který trénoval. Proto jsem musel použít loď. A vracející se domů pozdě večer v posledním autobuse.

Osobní život

Osobní život v kariéře sportovce hrál velkou roli teprve nedávno. Předtím se soustředil výhradně na sport.

V prosinci 2016 se naposledy oženil s hráčem taekwondo Anastasia Baryshnikova, bronzovým šampionem olympijských her v Londýně, trojnásobným evropským šampionem, dvakrát získal bronzové medaile na světových šampionátech.

Olympijské hry v Londýně

Alexey Denisenko v taekwondo začal vykazovat dobré výsledky z prvních mládežnických turnajů. Brzy dostal poznámku pro trenéry národního týmu.

Úspěch na mezinárodní scéně zajistil jeho účast na letních olympijských hrách 2012 v Londýně. V té době mu bylo necelých 19 let. Denisenko hrál v nejlehčí váhové kategorii - do 58 kilogramů.

Rus začal svou cestu k vítězství v předběžném kole, protože to byl mladý sportovec bez osobního hodnocení, který byl pro nikoho úplně neznámý. V prvním boji na olympiádě se hrdina našeho článku setkal s Kostarickým Heinerem Oviedem. Rus vyhrál lavinové vítězství 5: 2.

Ve čtvrtfinále čelil Alexey Denisenko na olympiádě čínskému sportovci Wei Zhenyangovi. Tentokrát se boj ukázal jako tvrdohlavý, dlouhý a ještě produktivnější. Denisenko vyhrál 10: 7. Nejintenzivnější byl semifinálový zápas, ve kterém Alexei v hořkém boji prohrál s Jižní Koreou Lee Dae Hong se skóre 6: 7. Mimochodem, pachatel Ruska ve finále utrpěl zdrcující porážku od Španěla Huela Gonzaleza 8:17.

Ale Alexej Denisenko v zápase o třetí místo v takzvaném finálovém útěchu porazil australského Safwana Khalila 3: 1. Mladý Rus tedy získal svou první olympijskou medaili. Na London Games se to stalo jen jednou ze dvou bronzových medailí ruského národního týmu Taekwondo.

Mistrovství Evropy v Ázerbájdžánu

Dalším významným mezinárodním turnajem bylo evropské mistrovství, které se konalo v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu. Alexey Denisenko, taekwondo v životopise atleta, v té době hrál rozhodující roli, bez problémů si vybral turnaj.

Na soutěžích vystupoval v hmotnostní kategorii do 68 kilogramů. Po překonání předběžných kol se sportovec dostal do rozhodující bitvy. Ve finále se setkal s tureckým servetem Tazegulem, ale prohrál.

V týmové akci obsadil ruský tým druhé místo a získal dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Pouze Chorvati byli silnější.

Mistrovství světa v Rusku

V roce 2015 získal Alexej Denisenko právo vystoupit na mistrovství světa. Taekwondo v biografii sportovce do té doby hrál klíčovou roli.

Hrdina našeho článku opět bojovala ve váhové kategorii do 68 kilogramů. A ve finálovém zápase se opět setkal s tureckým servetem Tazegulem. A znovu ztratil.

Obecně ruský tým na světovém šampionátu neúspěšně vystupoval na 12. místě. V prasátko našeho týmu nebylo jediné zlaté ocenění, pouze dvě stříbro (z nichž jedno Denisenko vyhrál) a pět bronzů.

Evropské hry v Baku

V roce 2015 se Alexey Denisenko zúčastnil dalších významných mezinárodních soutěží. Taekwondo vstoupil do programu prvních evropských her. Jedná se o analog olympijských her, ale pouze pro evropské týmy. Zpočátku se předpokládalo, že se budou konat pouze letní hry, ale nyní se předkládá stále více návrhů na organizaci evropských zimních her. Stojí za zmínku, že na jiných kontinentech takové soutěže existují již dlouhou dobu. Například hry Pan-American, Pan-African nebo Pan-Arab.

Na těchto startech začal Alexey Denisenko z finále 1/8. Byl proti němu sportovec ze San Marino Michele Ceccarone. Rus s jistotou vyhrál 19: 1. Ve čtvrtfinále se hrdina našeho článku stejně sebejistě vypořádal s Angličanem Martinem Stamperem - 18: 6.

Problémy začaly až v semifinále s majitelem stránek Ázerbájdžán Ayhan Taghizade. V tvrdohlavém souboji Denisenko prohrál 5: 7. V bitvě o třetí místo se Rus setkal se svým dlouholetým soupeřem - Turkem Servetem Tazegulem. Tentokrát Turk nečekaně prohrál v 1/8 finále s Polem Karlem Robákem - 9:21.

Souboj o třetí místo byl úspěšný. Denisenko se konečně podařilo vyhrát - 19:16.

V týmové akci na evropských hrách se Rusové stali třetími a prohráli s Ázerbájdžánem a Brity.

Druhá olympiáda

V roce 2016, ve věku 22 let, se Alexey Denisenko zúčastnil druhých olympijských her. Taekwondo na olympijských hrách byl relativně mladý, ale již milovaný obor.

Denisenko byl ve své korunové váhové kategorii do 68 kilogramů opět jedním z nejoblíbenějších. Ve finále 1/8 se snadno vypořádal s venezuelským Edgarem Contrerasem - 12: 2. Ve čtvrtfinále se setkal s tureckým Tazegulem, ale tentokrát byl opět silnější než jeho soupeř, kterého zpočátku pravidelně prohrál. Rus vyhrál 19: 6.

V semifinále byl poražen belgický Jauad Ashab 6: 1. Aleksey Denisenko ve finálovém zápase s atletem z Jordan Ahmad Abagaush. Bez ohledu na to, jak hrdina našeho článku odolával, přesto vynesl 6:10.

Tato stříbrná medaile byla jediná, kterou v těchto hrách získali Rusové. S tímto výsledkem v týmové akci sdíleli deváté místo s Mexikem, Nigerem, Srbskem a Francií.