Welsh Cardiff City Stadium: historie a zápasy

Obsah:

Cardiff City je stadionem jednoho ze dvou fotbalových klubů Walesu na anglickém šampionátu. Od uvedení do provozu po dobu tří let je aréna domovem ragbyového klubu Cardiff Blues.

Podrobnosti

Stavba stadionu trvala dva roky a skončila na jaře 2009. Dva týmy začaly dělit arénu najednou. Prvním byl fotbalový klub Cardiff City, který se přestěhoval z stadionu Ninian Park Stadium, který byl domovem klubu hlavního města již 99 let. Druhým majitelem stadionu je ragbyový klub Cardiff Blues.

Náklady na výstavbu arény činily asi 50 milionů liber. Architektem byl Arup. Kapacita - 25 tisíc míst. Stadion v Cardiffu je druhou arénou v zemi, co se týče počtu sedadel, na druhém místě je Millennium, které je určeno pro 74, 5 tisíc diváků. V létě byl zrekonstruován Stadion Cardiff City Stadium, po kterém se začalo ubytovat až 33, 5 tisíc fanoušků.

První hry

V polovině července 2009 hráli Cardiff a Celtic přátelský zápas v aréně. Oficiální debut Cardiff City Stadium se konal v srpnu 2009, kdy hostitelé navštívili fotbalový klub Scunthorpe United. Boj skončil drsným vítězstvím pro Velšsky s skóre 4-0.

V listopadu téhož roku poprvé navštívil stadion národní tým Walesu, který hrál přátelský zápas se skotským týmem. Hra skončila velšským vítězstvím 3-0. Téměř o rok později hrál Wales první oficiální hru na Cardiff City Stadium. Byl to zápas ve výběru pro Mistrovství Evropy 2012. Rivalem Britů byl národní tým Bulharska.

Slavné zápasy

Jedním z prvních velkých klubů, které přišly navštívit novou velšskou klubovou arénu, byl Manchester City. Byla to hra jako součást 2. kola Premier League. Zápas skončil senzačním vítězstvím pro Cardiff City 3-2. Na začátku druhé poloviny se ujali vedení „měšťané“, ale po několika minutách se velšští vyrovnali a na konci poloviny dal Campbell double týmu velkou výhodu. V další době Negredo stanovil konečné skóre ve hře.

Ve 12. kole přišel Manchester United do Walesu. Zápas skončil remízou. V 13. kole se londýnský Arsenal stal soupeřem Cardiff City. Tentokrát velšští hráči nemohli překvapit vznešenost. Double Ramsey a branka Flamini přinesli „střelcům“ vítězství sesuvem.

V březnu Cardiff City Stadium navštívil Liverpool. Zápas se konal v rámci 31. kola Premier League. Merseysides byly jedním z nejlepších týmů v šampionátu a uchazeči o titul. Debut Game Match otevřel skóre. O několik minut později Saures znovu získal status quo. V polovině první poloviny Campbellův cíl ​​opět přivedl Velštinu dopředu, ale před přestávkou na přestávku se Skrtel znovu vyrovnal. Liverpool vyhrál druhý poločas se skóre 4-1 a vyhrál zápas 6-3.

V posledním kole sezóny 2013/14 přišla Chelsea navštívit Cardiff City, když před koncem anglického šampionátu ztratila šanci být šampiónem několika zápasů. London Grand byl posledním velkým klubem, který navštívil velšský stadion. Hra skončila vítězstvím pro stráže Jose Mourinho 2-1. Na konci sezóny, Cardiff City s Ole Gunnarem Sulscherem jako hlavním trenérem šampionátu, letěli na mistrovství a nikdy nevstoupili do anglické Premier League na 3 sezóny.