celebrity

Artem Silchenko - nejslavnější ruský skalní potápěč

Obsah:

Artem Silchenko je jediným ruským mistrem světa ve vzácné kráse a ve velmi nebezpečném sportu - skalní potápění. V roce 2013 porazil na konci sezóny neporazitelný Angličan Gary Hunt a kolumbijského Orlanda Duke. Poslední fáze soutěže se konala v Thajsku. Artemův dokonale provedený skok z dvaceti sedmi metrů byl uznán jako nejlepší ve fázích poháru 2013 a v pátém ročníku soutěže náš sportovec splnil svůj sen a získal zlato.

Co je skály na útesu? Jeho příběh

Existují dva související typy soutěží: skokové skoky - skákání z přírodních skal, skály a vysoké skoky - skákání z uměle vytvořených věží. Oficiální soutěže začaly v roce 2009, kdy se organizace Red Bull ujala své organizace.

Přestože se tyto soutěže začaly relativně nedávno, lidé se od starověku zabývají riskantními skoky. Je známo, že před několika stoletími rodáci na Havaji prokázali svou odvahu skokem do moře z velkých výšek. Blíž k nám, v Evropě, v Bosně a Hercegovině, obyvatelé soutěží skokem do řeky z obloukového mostu o vysoké dva desítky metrů. Tyto soutěže stále existují ve městě Mostar, 451. mistrovství města se již konalo a začaly v polovině 16. století.

Životopis Artyom Silchenko

Budoucí mistr se narodil v roce 1984, jeho dětství a mládí prošly ve Voroněži. Artem Silchenko začal s potápěním od svých 4 let, stal se šampionem Ruska v potápění, byl členem národního týmu, ale uvědomil si, že již nepokračuje v klasickém potápění a byl unesen vysokým potápěním. Maminka, známá gymnastka v minulosti, přivedla Artema do bazénu. Chtěl jsem chránit svého syna před zraněním na gymnastické platformě, ale ukázalo se, že časem se syn ujal mnohem riskantnějšího sportu. Od roku 2004 strávil Artyom osm let v Číně, kde měl možnost trénovat a vystupovat ve fázích světového poháru s vysokým potápěním. Aby si sportovec vydělal peníze na trénink na začátku své kariéry, předvedl na demonstračních přehlídkách extrémní skoky, strávil dva roky na obrovské výletní lodi, kde jako účastník ve výstavním programu skočil z výšky deset a sedmnáct metrů do hloubky 3 metry.

V první sezoně soutěže o skalní potápění 2009 Artem Silchenko dojel s třetím výsledkem. V následujících letech byl Artem neměnným účastníkem světové elity extrémních sportovců, na konci sezóny vyhrál ceny a získal jednotlivé etapy světového poháru. Biografie Artyoma Silchenka je klasická verze extrémní biografie ročních období Red Bull. Bývalí vítězové a výherci tradičních skokových soutěží přicházejí zpravidla na útesové potápění, samoučenci se objevují jen zřídka.

Rizika a zábava z útesu

Před vstupem do vody dosahuje rychlost extrémního můstku 85–100 kilometrů za hodinu. Po 3-4 metrech rychlost klesne na nulu, přetížení ovlivňující tělo sportovce jsou nad. Výšky pro mužské mikiny jsou nabízeny na úrovni 23-28 metrů, pro ženy - 20-23 metrů. Při takové rychlosti ponoření hrozí odchylka od vertikálního vstupu do vody vážným zraněním a dokonce i smrtí extremálu. Artem říká, že jeho soupeři opakovaně a zároveň jeho soudruzi byli vrtulníky odvezeni na vrtulníky, takže potápěči útesů byli zraněni v soutěžích a výcviku.

Let trvá 2-3 sekundy, to je okamžik naplněný adrenalinem, jako droga, udržuje útesové potápěče v extrémních sportech. Ale počet sportovců na světě je malý, asi padesát a elita obecně není početná, 15-20 lidí. Zdá se, že i v počáteční fázi většina žadatelů o vysoce potápěčské představení na vlastní kůži cítí všechna rizika tohoto sportu.

Fáze světového poháru Cliff Diving v Rusku

V roce 2015 hostil Kazan mistrovství světa ve vodních sportech. Nejdůležitější událostí ve vodní soutěži byla soutěž o vysoké potápění. Do soutěže se sešli všichni nejlepší skalní potápěči světa, celá elita chtěla vyskočit z 27 metrů vysoké věže. Artem Silchenko v Kazani vystupoval důstojně, vzal bronz. Na prvním místě je nejvíce titulovaný a nejstabilnější skokan na světě, Gary Hunt.