celebrity

Coco Vandevege - americký tenista

Obsah:

Coco Vandewege je populární americký tenista pocházející z vlámského regionu, který se nachází v Belgii. Přes svůj relativně mladý věk se Coco již etablovala jako profesionál, stala se vítězem a výhercem různých soutěží po celém světě.

Rané roky

Coco Vandevege se narodil v roce 1991 v New Yorku. Od dětství byla dívka nadšená sportováním, protože v její rodině bylo mnoho sportovců, kteří vystupovali jak na olympiádě, tak na různých světových soutěžích. Její matka vystupovala na letních olympijských hrách dvakrát - v letech 1976 a 1984. Dědeček a strýček Coco hráli basketbal po dlouhou dobu, zatímco teta hrála pólo.

V rodině bylo mnoho dětí. Poslouchali příběhy příbuzných o jejich sportovních úspěších, ale nebyli nuceni hrát sport sami. Děti po dlouhou dobu dělaly jiné věci a ani neslyšely o sportovní kariéře. Dívka strávila spoustu času ve společnosti svých bratrů a sester a poté, když jí bylo 11 let, dostali její bratři Bo a Coco tenis. Coco Vandevege se okamžitě zamiloval do tenisu.

Od dětství se raději chovala po celém hřišti a trenéři si všimli její silné služby, která později oslavovala tenistku. Vandevege se také naučil dělat zkrácené tahy. Samotný výcvik byl pro ni snadný, zúčastnila se školení s velkým potěšením a po třech letech se začala aktivně účastnit různých soutěží.

Zahájení kariéry

Když bylo Coco čtrnáct, poprvé se zúčastnila soutěží v San Diegu. V debutovém zápase Vandevege prohrála a nestala se úspěšnou začínající tenistkou. Teprve po roce tvrdého tréninku se opět vydala na stejný turnaj, kde znovu prohrála se svým soupeřem. Tentokrát však byl Coco Vandewege zaznamenán a pozván na tenisové soutěže první kategorie, které se konaly v Miami.

Pro 16leté dívky bylo těžké hrát ve vážných soutěžích. Mnoho her skončilo porážkou, ale Coco se nevzdal a pokračoval ve výcviku, chodil na různé soutěže a turnaje. Podařilo se proniknout do juniorské soutěže, kde se štěstí na mladého tenistu nakonec usmál. Vyhrála jednu hru a dokázala jít dále, ale znovu prohrála.

Na otevřeném mistrovství v Austrálii prohrál Coco Wandewege. Mnoho už ztratilo naději na svou sportovní budoucnost, ale ne sama dívka. Ve stejném roce odešla na turnaj ITF, který se konal v Carsonu, a úspěšně jej vyhrál a získal peněžní cenu a světovou slávu. Od té doby začal Coco cestovat po celém světě jako mladý a úspěšný tenista s vysokými očekáváními. Kvalifikace dívky se výrazně zvýšila a počet lézí se snížil. Vítězství v Carsonu dodalo sportovci sebevědomí, které ji dodnes stimuluje.