celebrity

Ruský vzpěrač Konovalova Julia Vladimirovna: životopis, úspěchy a zajímavá fakta

Obsah:

Julia Konovalová je slavná domácí vzpěračka. Má titul mistra sportu mezinárodní třídy. Neustále vystupuje v kategorii přes 75 kilogramů. Vítěz mistrovství světa juniorů, dvakrát vyhrál stříbrné medaile na mistrovstvích dospělých Evropy.

Životopis sportovce

Julia Konovalova se narodila ve vesnici Kushchevskaya na severu Krasnodarského teritoria. Narodila se v roce 1990.

Ve 12 letech ji rodiče poslali do sekce vzpírání. Poté se Konovalova Julia stala úplně jinou osobou, první místo v životě získala sport.

Již v té době začala vykazovat vysoké výsledky. V 16 se přesunula na předměstí. V Podolsku začala trénovat s ruským trenérem Vladimirem Safronovem. Pod jeho vedením dosáhla všech svých největších sportovních úspěchů.

Vzdělávání sportovců

V roce 2007 se Julia Konovalová stala studentkou Institutu sociálních sportů v Podolsku. Pak k ní přišly první úspěchy na mezinárodní úrovni.

V Itálii na mistrovství Evropy ve vzpírání, kterého se zúčastnily dívky a chlapci do 17 let, získala stříbrnou cenu.

V roce 2010 přišel další úspěch pro Julii Konovalovou na mistrovství světa juniorů ve vzpírání. Sportovci, kteří hovořili, nedosáhli věku 20 let. Mistrovství se konalo v Bulharsku, hrdinka našeho článku dokázala obsadit první místo.

Mistrovství Evropy juniorů

Po pouhém roce získala zlato na mistrovství Evropy mládeže. Tentokrát mezi vrstevníky staršími než 23 let v Rumunsku opět zvýšila nejvyšší váhu.

Jak se často děje na kontinentálních mistrovstvích, musela ruská žena konkurovat svým krajanům a samozřejmě sama sobě.

Konovalová již na začátku mládí vstoupila do hmotnostní kategorie nad 75 kilogramů. Je pozoruhodné, že její hlavní soupeř v těchto začátcích, Julia Kachaeva ze Severní Osetie, se ukázala jako stejná váha. Oba závodníci na váze vykázali stejné výsledky - 96 kilogramů a 200 gramů.

Prvním cvičením je škubnutí. Konovalova okamžitě vzala váhu 130 kilogramů, její soupeř Kachaeva byl schopen zvednout pouze 110. Ukrajinská Tatyana Varlamova vylezla na třetí mezilehlé místo. Navzdory skutečnosti, že sama vážila podstatně více než Rusové - až 136 kilogramů - v úchytu dokázala zvednout pouze 108.

Druhé cvičení je push. Varlamova opět nemůže zvednout váhu srovnatelnou s její vlastní. Její výsledek je pouze 132 kilogramů. Rusové zvedají pruty, což je téměř dvojnásobek jejich parametrů. To platí zejména pro Konovalovou, která porazila 160 kilogramů. Kachaeva zvedl 140.

Konovalova se tak stala součtem dvou cvičení evropským šampionem. Její celkový výsledek je 290 kilogramů. Na druhém místě je další ruská žena Kachaeva (250 kilogramů), bronzová cena získala ukrajinská Tatyana Varlamova (240 kilogramů).

V soutěžích pro dospělé

Julia Konovalová se poprvé zúčastnila mezinárodního turnaje pro dospělé v roce 2012. V rámci národního týmu dorazila do Antalye na mistrovství Evropy. Konovalova Julia Vladimirovna vystupovala v nejprestižnější kategorii - přes 75 kilogramů. Mimochodem, hmotnost samotné sportovce je asi 95 kilogramů.

Je ironií, že krajan Tatyana Kashirina se stal jejím hlavním soupeřem. Téměř stejný věk jako Konovalova (je o rok mladší), žák sportovní společnosti Dynamo, vážící 102 kilogramů.

Během bludného cvičení se do svého boje zapojila zástupce Ázerbájdžánu, 34letá Julie Dovgal, která má dvojí občanství Ázerbájdžánu a Ukrajiny. V trhnutí zvedla 123 kilogramů, Konovalova podlehla hmotnosti pouhých 122 kilogramů a Kashirina se okamžitě vloupala do vedení. Navíc byla její výhoda velmi hmatatelná - okamžitě zvedla 145 kilogramů.

Ve druhém cvičení švihl Konovalova kolem Dovgala (153 kilogramů oproti 150), Kashirina byla opět na předním konci s výsledkem 183 kilogramů. V důsledku toho má Tatyana zlato, hrdinkou našeho článku je stříbrný medailista a představitel Ázerbájdžánu je bronz.

Je třeba poznamenat, že tento turnaj byl pro ruské vzpěrače velmi úspěšný. Získali první místo v týmové akci a získali 14 zlatých, 8 stříbrných a 12 bronzových medailí. Druhé místo v celkovém pořadí azerbajdžánského týmu, třetí - v tureckém národním týmu.

Konovalova poté odešla také na Mistrovství Evropy mládeže v Rumunsku, kde oslavila své vítězství.

Druhé mistrovství Evropy

Yulia Konovalová, jejíž životopis úzce souvisí se sportem, odešla v roce 2014 na své druhé evropské mistrovství. Jednalo se o soutěž v Izraeli, která opět spojila nejsilnější představitele tohoto sportu na kontinentu.

Konovalová vystoupila ve své korunové váhové kategorii - přes 75 kilogramů. Znovu musela soutěžit s Kaširinou. Tentokrát se k boji o medaile připojil rumunský vzpěrač Andrea Aanei.

Konovalova trhavě zvedla 115 kilogramů, Aanei - 111, a Kashirina se dostal do mezery s výsledkem 143 kilogramů.

V tlaku po Konovalově bylo posloucháno 150 kilogramů, ale Kashirina ještě zvýšil o 30 kilogramů více. V důsledku toho má hrdinka našeho článku opět stříbrnou medaili mistrovství Evropy.

V týmové akci se Rusové stali prvními. V jejich prasátko bylo celkem 38 ocenění. Z nich je 17 zlatých, 13 stříbrných a 8 bronzových. Druhé místo v národním týmu Bulharska, ve třetím běloruských vzpěračích.

Tyto soutěže se konaly v Tel Avivu. Muži soutěžili v 8 a ženy v 7 váhových kategoriích.

Konovalova úspěchy

Během své kariéry se Julii Konovalové podařilo hodně dosáhnout. Získala ocenění na domácí i mezinárodní sportovní scéně. Po úspěchu na kontinentálních mistrovstvích má navíc titul mistra sportu mezinárodní třídy.

V roce 2014 vyhrála ruské mistrovství ve vzpírání. Před tím ji třikrát podstoupil druhý krok podstavce. V roce 2012 vyhrála Ruský pohár vzpírání.

Mezi juniory má také tři zlaté medaile národního šampionátu, vítězství ve sportovních a atletických hrách ve vzpírání mezi dívkami a chlapci.