celebrity

Tenista Kevin Anderson: životopis a sportovní kariéra

Obsah:

Anonim

Kevin Anderson je slavný jihoafrický tenista. Během své sportovní kariéry se mu podařilo vyhrát na mnoha profesionálních soutěžích a v roce 2017 se stal finalistou turnaje Grand Slam.

Image

Životopisná data

Kevin Anderson se narodil v květnu 1986 v Johannesburgu. Začal hrát tenis ve věku šesti let se svým mladším bratrem Gregorym.

O několik let později se Kevin přestěhoval do Spojených států, kde hrál tenis nejen s místními juniory, ale také získal vzdělání. Po absolvování University of Illinois si Anderson vybral kariéru profesionálního tenistu.

První kroky v tenise

Ve věku 18 let Kevin Anderson poprvé vystupoval na Futures Tournament Series v Gaborone (Botswana). A debut byl prostě fenomenální - tuto soutěž vyhrál jihoafrický tenista.

Celkem v řadě futures vyhrál tenista Kevin Anderson dva turnaje a finále dosáhl v dalších pěti. Také na jeho účtu jsou čtyři tituly na tvrdých obalech v čtyřhrach.

V roce 2007 Kevin Anderson poprvé vyhrál Challenger. V září se stal nejlepším na tvrdých krytinách New Orleans.

Na začátku příštího roku se Anderson poprvé vydal na turnaj Australian Open Grand Slam, kde nemohl překročit první kolo. O několik měsíců později se dostal do finále turnaje ATP. Tyto úspěchy mu pomohly vstoupit do stovky nejlepších tenistů na planetě.

V žebříčku čtyřhra Kevin také znatelně postupoval. To přispělo k vítězství v několika Challengerech. Nenechte si ujít Anderson a olympijské hry v Pekingu. Dvacetiletý jihoafrický tenista v žebříčku dvouhry dosáhl druhého kola a v čtyřhrach vypadl v prvním kole.

V roce 2009 se štěstí na jihoafrického tenistu zřídka usmál. Ve všech prestižních turnajích vypadl v prvním kole nebo v kvalifikaci. Jedinou útěchou byl vítězný „Challenger“ v San Remo (Itálie). Není divu, že na konci roku klesl na 161 místo v hodnocení Asie-Pacifik.

Image

V roce 2010 se výkon Kevina Andersona výrazně zlepšil. Vyhrál na tvrdých kurtech Button Rouge. Na US Open se Andersonovi podařilo proniknout do třetího kola soutěže. Ve stejné fázi se usadil na turnaji ATR v Torontu.

První vítězství v profesionální kariéře

Rok 2011 byl zlomem v kariéře tenistky. V únoru se Kevin Anderson stal nejlepším na soudech svého rodného Johannesburgu a poprvé vítězem turnaje APR. To přispělo k jeho rychlému pokroku v hodnocení ATP. Kromě toho opakuje svůj loňský výkon na US Open a také dosahuje čtvrtfinále v Miami. Anderson sezónu zakončil na 32. místě v žebříčku nejlepších tenistů na světě.

Příští rok začal pro Kevina špatně. V Austrálii dosáhl třetího kola a poté tento úspěch zopakoval u soudů Rolanda Garrosa. Vyhrál také turnaj ATR v Delray Beach (USA). Tyto výsledky však pro tuto sezónu zůstaly pro Andersona nejlepší.