celebrity

Slavná lyžařka Julia Chekaleva: kariéra, osobní život, foto

Obsah:

Julia Chekaleva je hrdostí Ruské federace a příkladem odvahy a nepřekonatelné vůle zvítězit. Tato sladká a okouzlující žena harmonicky kombinuje takové tituly jako krásná žena, starostlivá matka, slavná lyžařka a mezinárodní mistr sportu. O biografii a rodině Julie Chekalevy je popsáno níže.

Dětství budoucího šampiona

Julia Chekaleva se narodila 6. února 1984 v rodině lyžařů v malém městě Vologda. Rodiče snili, že jejich milovaná dcera vyroste fyzicky vyvinutá a dosáhne světového úspěchu. Proto od raného věku zvykli svou dceru na zdravý životní styl, fyzickou aktivitu a pravidelné sporty. Když byla dívka 3 roky stará, její rodiče ji zapsali do sekce krasobruslení. Ale Julia Chekaleva neprojevila tolik touhy zapojit se do tohoto sportu. Proto požadovaný úspěch na ledě nebyl.

Když jí bylo 7 let, začala se zajímat o lyžování a její rodiče bez váhání zapsali mladého sportovce do lyžařské sekce ve skupině s trenérem Věrou Zheltukhinou, což významně ovlivnilo celou biografii Julie Chekalevy. Právě zde Julia projevila svou horlivost a usilovnost. Trenér vzal na vědomí schopnost dívky lyžovat a zvyklého budoucího šampiona převzal zodpovědností a odhodláním. Byla to Věra Zheltuhina, která vštěpila v Julii vůli k vítězství, odpor k porážce a touha neustále se zlepšovat, aby bylo dosaženo Olympu.

Chekaleva se velmi brzy začala účastnit městských, regionálních a okresních soutěží. Pocítila chuť vítězství a dala si za cíl stát se v budoucnu slavným světovým sportovcem.

První úspěchy

Ve 21 letech se Julia Chekaleva zúčastnila regionální fáze Poháru Ruska. Dívka dokázala vyhrát zlato.

Poté, v roce 2006, šel sportovec do slovinského města Kranj, aby se zúčastnil mistrovství světa mladých lyžařů mladších 23 let. Julia Chekaleva vykázala skvělý výsledek a vracela se do své vlasti se dvěma bronzovými medailemi - na 10 km závod a na pastvu.

V prosinci téhož roku se lyžař poprvé zúčastnil mistrovství světa. Výsledek debutantů v 10 km závodu je 31. A v ženském štafetu obsadila Chekaleva 7. místo.

Skvělá kariéra

Julia přinesla své první zlato ze světového poháru 2007, který se konal v Itálii.

Úspěch nenechal Chekaleva na mistrovství světa. V roce 2007 se jí podařilo poprvé vstoupit do top tří lyžařek v ženském týmu.

V roce 2007 se Julii podařilo zúčastnit Východoevropského poháru, kde získala stříbrné a zlaté.

Tak rychlý úspěch nezměnil hlavu mladého lyžaře. Tvrdě pracovala, stále více trénovala. To umožnilo Julii okamžitě získat 4 medaile na univerziádě v čínské Harbin v roce 2009 - zlato, stříbro a dva bronzy.

Rok 2009 přinesl Chekalevovi další vítězství - v „závodě o první desítku“ v boji o Alpský pohár.

Rok 2013 byl pro šampiona obzvláště úspěšný. Na mistrovství světa, které se konalo ve Val di Fiemme, Julia Chekaleva dokonale předvedla osobní 10 km bruslařský závod. Prohrála pouze se dvěma norskými lyžaři, kteří jsou uznávanými mistry světa, a získala čestné 3. místo. V týmové soutěži získal Chekaleva bronz.

Po takovém úspěšném představení byla Julia Chekaleva přezdívána jako jeden z nejúspěšnějších lyžařů ruského národního týmu.

Julia se účastnila olympijských her v Soči v rámci ruského týmu. Ale i přes předchozí vítězství, v štafetě týmu, dívka vykázala pouze 6 výsledků.

Během své sportovní kariéry opakovaně prokázala svou profesionalitu a vůli zvítězit.

Dnes je Julia Chekaleva mnohonásobným šampionem Ruska, vítězem světového poháru a stupňů Universiade, vítězem světových šampionátů a mezinárodním mistrem sportu.

Diskvalifikace sportovce

V roce 2017 byla Julia ve středu antidopingového skandálu.

Dne 1. prosince 2017 se Mezinárodní olympijský výbor rozhodl zrušit výsledky Chekalevy zobrazené na olympijských hrách v Soči a vyloučit sportovce z účasti na olympijských hrách na celý život.

Julia sama tvrdí, že ani ona, ani její tým nepoužívali doping. O dva měsíce později bylo rozhodnutím CAS zrušeno pozastavení života Chekalevy ze soutěže.