celebrity

Alena Zavarzina: krásná tvář dámského snowboardingu

Obsah:

Alena Zavarzina je známá sportovním fanouškům po vynikajícím výkonu na olympijských hrách v Soči, kde získala bronzovou cenu v snowboardingu. Dívce se však proslavily nejen sportovní výsledky. Milostný příběh Američana Vicka Wildeho a Aleny Zavarziny může dobře sloužit jako děj filmu. Koneckonců, to bylo po svatbě s ruskou krásou, že bývalý „střední rolník“ vypadal, že získal křídla a vyhrál dvě disciplíny najednou na zimních olympijských hrách v roce 2014.

Začátek cesty

Alena Zavarzina se narodila v Novosibirsku v roce 1989. Cesta dívky k snowboardingu byla dlouhá a klikatá. Nejprve rodiče dali své dceři rytmickou gymnastiku, ale kvůli problémům se zásobami byli nuceni ji odtud vyzvednout. Druhá Alina Kabaeva z Aleny nepracovala a začala navštěvovat bazén.

Nicméně v zimě měla rád nový sport - snowboarding. Alenina záliba se postupně stala její hlavní sportovní disciplínou, vzdala se plavání a soustředila se na svou oblíbenou zábavu. Zavarzin začal s velkolepou disciplínou Big Air, jakýmsi druhem akrobacie na palubě. O rok později jí trenér poradil, aby přešla na vysokorychlostní snowboarding, a dívka začala hrát paralelně se slalomem a snowboardem.

V sedmnácti letech zahájila Alena Zavarzina vystoupení na velkých soutěžích. Prvním mezinárodním turnajem pro ni byla fáze světového poháru v Holandsku. Mladý sportovec zde nedosáhl zvláštních vavřínů, ale neztratila srdce a pokračovala v práci na sobě.

Alena se postupně zlepšovala, patřila mezi tři vůdce juniorského mistrovství světa a evropského poháru. V roce 2009 Zavarzina vzala stříbro mistrovství světa juniorů a stala se také druhým v evropském poháru.

Dospělé výhry

Před zimními olympijskými hrami v roce 2010 ve Vancouveru, rodák z Novosibirsku, s jistotou zvýšila své sportovní vyznamenání vyhráním mistrovství světa ve Spojených státech, Kanadě a Evropě. Alena Zavarzina byla považována za naději ruského snowboardingu a mnozí se spoléhali na dívčí medaili.

Ve Vancouveru se však všechno pokazilo. Začalo to tím, že atlet na start kvalifikace téměř pozdě a zcela ztratil koncentraci ze zkušeností. Alena dorazila na cílovou čáru pouze sedmnáctá a nebyla vybrána v 1/8 finále.

Mladý snowboardista nebyl přerušen prvními neúspěchy, zapomněla na neúspěch ve Vancouveru a začala se připravovat na další olympijský cyklus. O rok později, senzačně pro mnoho odborníků, vyhrála mistrovství světa a vyhrála soutěže v paralelním obřím slalomu.

Od Soči k Pyeongchangu

V posledním období byly naolejovány přípravy na olympijské hry 2014. Před začátkem sezóny objevila Alena kýlu páteře, kvůli níž musela vydržet dlouhou léčbu. Dívka se sotva dokázala dostat do formy na zimu, když v tréninku nesmyslně zlomila ruku 2 měsíce před začátkem největšího začátku čtyřletého období.

Alena Zavarzina se nějakým zázrakem podaří podstoupit operaci a znovu získat její podobu, pevně hodlá hrát na domácích hrách. Toto rozhodnutí se ukázalo být správné, v průběhu soutěže se otočila vzdáleností a získala disciplínu bronzové medaile v disciplíně paralelního obřího slalomu.

Po Soči dívka nezpomalila a v příštím olympijském cyklu získala na mistrovství světa několik ocenění. Nejúspěšnější sezóna pro ni byla 2016/2017, kde poprvé ve své kariéře zvítězila v celkovém hodnocení Světového poháru v paralelním obřím slalomu.

K velké lítosti všech jejích fanoušků se Alena Zavarzina nepodařilo předvést na olympijských hrách Pyeongchang v roce 2018. Jako jedna z oblíbených her se zastavila o krok od pódia a zaujala útočné čtvrté místo.